برش لیزر

برش-لیزر---CNC
خدمات برش لیزر ورق

تصاویر نمونه کارهای برش لیزر

خدمات برش لیزر روزفو

برشکاری ورق چیست؟

یکی از پرکاربردترین عمل ها در پروژه های فلزی مانند تولید و ساخت انواع ماشین ها و دستگاه ها، برش ورق خصوصا برش لیزر ورق میباشد که در آن ورق خام به شکل ها و ابعاد مختلف برش میخورد.

برشکاری لیزر چیست؟

برش ورق شامل روش های مختلف و متنوعی است که هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. یکی از پرکاربردترین روش ها که از جدیدترین روش های برشکاری نیز هست برشکاری لیزر میباشد.

مزایا و معایب برش ورق به روش لیزر

اولین مزایای برش لیزر اتوماسیون کامل و عدم نیاز به نیروی انسانی است که باعث بالا رفتن دقت تا حد ۱۰۰درصد و رساندن خطای انسانی به صفر میباشد. طراحی قطعه برش خورده توسط برنامه های فوق دقیق برداری مانند اتوکد و کرل انجام میشه و توسط برنامه های جانبی مانند سیپ کات برای برش دستگاه آماده میشود.

دومین مزایای برش لیزر رساندن پرت ورق به کمترین میزان ممکن توسط برنامه های چیدمان قطعات میباشد و بازدهی متریال رو تا بالاترین حد ممکن بالا خواهد برد.

سومین مزایای برش لیزر توانایی برش پیچیده ترین و پر جزئیات ترین برش ها توسط دستگاه میباشد تا طرح نهایی دقیقا طبق نیاز تولید کننده و مشتریان عزیز تحویل گردد.

برش لیزر مزایای بسیار دیگری دارد که در این مبحث حوصله بحث در مورد همه وجود ندارد اما گروه لیزر برش روزفو در آینده مقالات بسیار زیادی در مورد این خدمت ارائه خواهد داد.

از معایب برش لیزر نیز میتوان به نبود امکان برش ورق با ضخامت های خیلی بالا اشاره کرد.

پله های معلق را بیشتر بشناسیم

عملکرد دستگاه برش لیزر

دستگاه لیزر با تکیه بر جریان بسیار بسیار قوی از الکترون ها که توسط یک منبع با توان بالا تابیده میشود، اشعه ای تولید میکند که با داغ و ذوب کردن محل مورد بدون تماس با جسم ایجاد برش میکند.

ذوب کردن ورق همچنین باعث تولید ضایعات آهن میشود که با فشار هوا، اکسیژن یا نیتروژن به اطراف پرتاب میشود و استفاده از گازها در برش به مراتب کیفیت برش را بهبود میبخشد.

موارد استفاده و کاربرد برش لیزر در صنایع

پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن صنایع برش لیزری، باعث شد تا صنایع و تولید کننده ها با توجه به سرعت، دقت، مقرون به صرفه بودن و سایر ویژگی های لیزری به این روش برش روی بیاورند که به چند مورد اشاره خواهیم کرد:

  1. اولین مورد صنایع ساختمانی میباشد که از برش لیزر برای ساخت درب ها، پنجره ها، حفاظ ها، جعبه های مختلف برق و امدادی و بسیار موارد دیگر استفاده میشود.
  2. دومین مورد استفاده از برش لیزری در کارهای هنری و ساخت انواع تابلو های دکوراتیو، پارتیشن ها، تابلوها و المان های شهری میباشد.
  3. سومین مورد استفاده از برش لیزر در صنایع سنگین مثل خودروسازی، ساخت ماشین آلات صنعتی و دستگاه های فلزی میباشد که میتوان گفت بیشترین مورد استفاده از برش لیزر در این موارد قرار دارد.

مجموعه روزفو سعی بر آن دارد تا با ارائه خدمات برش لیزر ورق کمک شایانی به صنایع کشور کرده و وظیفه خود را در شکوفایی صنایع این مرز و بوم انجام دهد